Geoblog.pl    shindler    Podróże    The unnamed trip    Przygotowania etap pierwszy podsumowanie

Przygotowania etap pierwszy podsumowanie

Polska, Tychy

THE CONCEPTION BEGININGS

Zacznijmy od tego że gdyby nie niesprzyjające okoliczności codzienności do tej wyprawy by nie doszło. Z drugiej strony gdyby nie życzliwi ludzie, ich zapał, pomoc, zarażenie duchem taniego podróżowania i przygody pewnie całość skończyłaby się wakacjami wykupionym przez Itakę ;). Wielu zarzuci mi pewnie wygodnictwo a nie podróżowanie bo za dużo rzeczy jest ustawionych i mało spontanicznych, ale ja lubię sobie przynajmniej wstępny zarys przygotować.... bo tym razem chcę coś zobaczyć i odpocząć równocześnie... właśnie: "wstępny zarys"!

Pierwotnie wyprawa jak i wewnętrzne potrzeby memła znacząco różniły się od finalnego zaplanowanego kształtu wyjazdu. Wstępnie chciałem wyjechać gdzieś (wybaczcie) w cholerę stąd. Jak najdalej tak aby wszystkie problemy zostały w Polsce, a zajęcia na miejscu zapewniały totalny brak czasu na myślenie. Tak więc ;), pierwotnie natychnięte genialny timelapem:

The Mountain http://www.vimeo.com/22439234

zdecydowałem się wyjechać na teneryfę na 7-10 dni, aby zobaczyć co nieco i mieć chodź namiastkę takiego piękna wśród swoich wspomnień jak te w video. Wprawdzie daleko mi do posiadania takiego sprzętu fotograficznego czy w ogóle umiejętności ale oczy się ma :)!
Wychodząc z założenia że w sumie samoloty między kanarami latają jak autobusy na trasie Tychy-Katowice, czyli co chwila równym taktem), stwierdziłem, że mógłbym się puścić na Gran Canarię bo przecież o rzut kamieniem jest (taki lekki, nie za duży, dość opływowym). Więc pojawiła się koncepcja 12 dnia rozbita na dwie wyspy z naciskiem na teneryfę... ale ale im dłużej szukałem im dłużej kombinowałem z przelotami tym co raz bardziej zacząłem się zastanawiać że tuż za zakrętem jest przecież Madera. Hmmm tak Madera tudzież Madeira... nią zachwyciłem się jeszcze szukając swego czasu wakacji (* tej jednej jedynej szczególnej teoretycznie jedynej w życiu - a tu figiel).

THE RESEARCH

Spędziłem dwa tygodnie w moim łóżku z BRW 200x160cm z laptopem na kolanach lub każdą wolną chwilę w pracy (Bartek! Nie krzycz za bardzo) na researchu najtańszych możliwych połączeń lotniczych zachęcony podróżowaniem koleżanki z pracy za 50 PLN na Sycylię etc. :D. Koniec końców zacząłem odrzucać Maderę bo wycieczka uzupełniona przez tą wyspę stawała się coraz droższa i trudniejsza do ogarnięcia. Zakładając że podstawowym cel jest jedna z wysp kanaryjskich (dalej: jeden z kanarków) popełniałem spory błąd logistyczny. Pewnego wieczoru tknęło mnie aby poszukać z użyciem skyscanner.pl najtańszego połączenia na Maderę z Polski (skądkolwiek). Po primo wpadłem na naprawdę napięty plan: Poznań -> Barcelona -> Madryt -> Lisbona -> Madera... który koniec końców mógł się skończyć tylko nie zdążeniem na którąś z odpraw.... aż do chwili gdy znalazłem połączenie lotnicze na Maderę z Gdańska lub Krakowa przez Londyn no i wtedy już banana na misce :D. Zasadniczo już wcześniej kombinując wiedziałem, że jak i samolot tak i prom pomiędzy Madera a Kanarkami pływa sobie... we wtorek! Zatem już się sprawa na tyle wyklarowała iż pierwszy celem wycieczki na dni 4 staje się Madera:

wylot 10:30 Kraków przylot 11:25 Londyn & then wylot 14:15 Londyn przylot 18:15 Madera dnia 8 września a.d 2011 i pobyt do poniedziałku 12 września (do 19:00) z zakwaterowaniem w Funchal na granicy z Sao Martin.

Potem było już z górki :) skupić się i wykminić ile dni chce spędzić na Teneryfie a ile na GC, przy założeniu że 13go jestem na Kanarkach. Po długiej kombinatoryce stało się co następuje 13-19 of september (od poranku do poranku) Teneryfa z miejscóweczka w Puerto de La Cruz a od 19 do 22 wrzesienia GC z miejscóweczką w Puerto Rico :).

Ostatni etap podróży czyli powrót zakładał, że albo wylatuje z GC albo z Teneryfy po wcześniejszym przelocie z powrotem miedzy nimi. Stanęło na tym, że 22 o 16:00 wylatujem z Las Palmas de GC do Madrytu a potem z na drugi dzionek rano z tamtąd do Krakowa. Co ciekawe zmieniając połączenie z GC z 20 na 16 zaoszczędziłem 40€.......... tak czy siak czeka mnie kima na lotnisku w madrycie......

Obaczym...

THE SUMMARY:

Tak tak wiem teraz gromy, takie to oblookane zamiast z backpackiem i przygodą jako kompanę podróży na żywioł. Pozwolę Sobie odeprzeć zarzuty... przede wszystkim i pomimo wszystko mam Sobie odpocząć!

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano